Wprowadzone przez linkmed

Krwotok z rany

Jak zatamować krwotok z rany?   Silne krwawienie najczęściej spowodowane jest przerwaniem naczyń krwionośnych na skutek urazu. Warto wiedzieć jednak, że krwotoki mogą być spowodowane także przez choroby. Masywna utrata krwi może doprowadzić do potencjalnie śmiertelnego wstrząsu hipowolemicznego.

Pierwsza pomoc w omdleniu

Omdleniem określamy krótkotrwałą utratę przytomności. Omdlenie może spotkać każdego, bez względu na wiek i stan zdrowia. Utratę przytomności często poprzedza uczucie silnej słabości, ciemność lub mroczki przed oczami oraz zawroty głowy.

Pierwsza pomoc w padaczce

Padaczka (epilepsja) jest przewlekłą chorobą neurologiczną. Charakteryzuje się napadowymi, przejściowymi zaburzeniami funkcjonowania mózgu. Osoby chorujące na padaczkę mogą doznawać okresowych napadów.

Postępowanie na miejscu wypadku

Jeżeli jesteśmy świadkami zdarzenia drogowego musimy udzielić pomocy. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa nam oraz poszkodowanym poprzez zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Jest to podstawowa czynność jaką należy wykonać, która może zapobiec eskalacji zdarzenia.

Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych

Serdecznie polecamy odwiedziny portalu utworzonego przez GTC – koncesjonariusza autostrady A1. Nasza firma brała czynny udział w tworzeniu treści portalu. Program skupia się na nauce udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Na stronie znajdziecie państwo filmy instruktażowe, algorytmy postępowania a niedługo aplikację na smartfony, która pomoże w udzielaniu pomocy. Zapraszamy !  http://www.pierwszapomoca1.pl/

Jak wezwać pomoc?

Wydaje się, że wykonanie telefonu na 999/112 to nic trudnego. Jednakże w sytuacjach stresowych może się to okazać wyzwaniem. Zgłaszający mówią szybko, niezrozumiale, szybko się rozłączają nie podając wcześniej wszystkich niezbędnych informacji (np. adresu).